T-Mobile Česká Enduro Série součástí Českého poháru!!!

Autor

T-Mobile Česká Enduro Serie se od roku 2023 stává součástí nově vzniklého Českého poháru v enduru v kategorii Race, přičemž závod Cardion Enduro Race Kraličák je i Mistrovstvím České republiky.

T-Mobile Česká Enduro Série součástí Českého poháru!!!

Enduro je na prahu nové éry. Ve světě i v Česku! Poprvé v historii se tuzemská enduro série pojede i jako Český pohár a závod na Kraličáku jako mistrovství české republiky. „

Na světové úrovni endura došlo bez přehánění doslova k tektonickým změnám. Kompletní světový pohár se poprvé pojede pod hlavičkou Mezinárodní cyklistické unie. Společnost Warner Bros Discovery vstoupila do organizátora seriálu EWS  finančně a na deset let koupila vysílací práva pro všechny disciplíny horské cyklistiky. Zásahy jsou skutečně revoluční. Organizátoři mohou oslovit miliony lidí po celém světě prostřednictvím svých platforem jako jsou Discovery+, Eurosport, Eurosport App, Global Cycling Network (GCN), Global Mountain Bike Network (GMBN) a GCN+. V mnoha případech se na jednom místě pojede v rámci světového poháru downhill, cross country, short track a enduro. Což je pro fanoušky úchvatné.

Pro budoucnost endura jde o zásadní změnu. Součástí T-Mobile České enduro série bude poprvé v historii Český pohár. A  závod na Kraličáku se pojede jako mistrovství republiky.

Spuštění Českého poháru se ale stávající podoby série nijak zásadně nedotkne. Cílem je stále přibližovat enduro amatérům, proto existuje kategorie Race a Hobby.

Fakt, že se pojedou všechny závody jako Český pohár představuje šanci pro závodníky v kategorii Race získat body, které se na konci sezony budou počítat do celkového pořadí Českého poháru. V ročníku 2023 nebude pro započítání bodů do pořadí Českého poháru potřeba svazová licence, tj. tady se nic nemění. Pro MČR licence nicméně potřeba bude. Neznamená to ale, že závodníci , kteří licenci mít nebudou, nemohou závodit. Závodu se standardně  zúčastní, jen nebudou vyhlášeni v rámci příslušné kategorie MČR, ale pouze standardně v kategorii T-Mobile České Enduro Serie – Českého poháru

Z T-Mobile České enduro série se nestanou závody pro vyvolené. Hlavní prioritou zůstávají hobby cyklisté a děti. Záměrem je disciplínu přibližovat co největšímu počtu lidí. Pokud někdo bude chtít a mít ambice, může přejít z kategorie Hobby do Race. Ale účastníků a charakteru závodů se změny dotknou minimálně, jde spíše o organizační uspořádání.

Pořád zůstane zachovaný formát, kdy nejtěžší měřený úsek – superstage - v rámci kategorie Race nepojede kategorie Hobby. Určitě nebude přidáváno na obtížnosti, není záměrem vytvářet seriál jen pro vyvolené. Hobby trasy jsou koncipované tak, aby nikdo ze závodníků neměl strach. Dva dny tréninku jsou dostatečné, aby si každý mohl najet měřené úseky, všechno vyzkoušet a nemusel se obávat. Záměrem je dál přibližovat enduro široké veřejnosti.

Tudíž i nadále půjde o vícedenní festival lidí, kteří milují enduro. Lidé přijíždí do dějiště konání závodů už ve čtvrtek. A mnozí upřímně nejezdí primárně kvůli závodění, ale protože mohou trávit čas na kole s kamarády v přírodě. Tomu je také uzpůsoben doprovodný program, kdy večer před závody probíhá celá řada doplňkových soutěží a zábavný program, jako např. letní kina nebo party s DJ. Enduro série tak určitě není primárně o závodění, ale o zážitku. Lidé si vyzkouší nové trasy, překonají nové výzvy

REGISTRACE SPUŠTĚNA!!!
Autor

Již nyní se můžeš přihlásit na všechny akce T-Mobile Česká Enduro Série 2023, které jsme si pro tebe připravili. Neplaťte za startovné víc, než je třeba. Neváhej a přihlaš se včas. Každý ze závodů má svojí kapacitu, která je opravdu OMEZENÁ!!!

Pokračovat ve čtení

Marek Oravec

Autor Marek Oravec

Generální partnerT-Mobile
Hlavní partneřiTREK
Merida
Horsefeathers
MTBiker
Norco
MONZAS
Generální mediální partnerNova
Hlavní mediální partnerHit rádio
Nova Sport
PartneřiSportHelp
Cyklostar
DodavateléBikeporn
MTBiker
FDF Bike shop
ACI
Kastar
Katmar
BG
Lipence
TKF
Mediální partneřiMTBs
Pinkbike
Bike and Ride
Partneři závoduGiant
Camelbak