O seriálu

Formát závodního endura by se dal zkráceně popsat jako kombinace měřených a neměřených úseků. Měřené úseky jsou převážně sjezdové s kratšími přejezdy a výjezdy. Na trati se mohou vyskytovat přírodní či umělé překážky, které prověří fyzickou a technickou zdatnost závodníků. Bikeři se nemusí bát skoků jako u downhillu nebo prudkých a náročných výjezdů jako u XC. Hlavním záměrem organizátorů Enduro Serie je zábava a kvalitní ježdění. Naším cílem není extrémní cesta gravity disciplín, ale spíše formát přístupný co nejširšímu cyklistickému publiku. Proto jsme připravili dvě základní kategorie: Race a Hobby, přičemž do Hobby kategorie jsou zařazeny pouze technicky jednodušší rychlostní zkoušky.

Základní koncept endura:

Enduro lze označit jako spojení mezi technikou a fyzičkou, a je ideální pro univerzální jezdce, kteří preferují kombinaci technické jízdy a vytrvalosti bez ohledu na přírodní a klimatické podmínky. Kombinuje to nejlepší ze všech MTB disciplín: DH, XC a Marathon. Enduro kombinuje všechny MTB dovednosti: vytrvalost, techniku, strategii a rozvahu.


Jediné, co závodník potřebuje mít k dispozici kolo – nebude to nejlepší kolo na XC ani ryzí kolo na downhill, ale kolo, jež zvládne vše. Enduro je nejdynamičtěji se rozvíjející cyklistická disciplína, což dokazuje vznik a následně mimořádný úspěch světové Enduro World Series a evropské Europen Enduro Serie,
Slovo enduro se ve spojení s horskými koly pravděpodobně použilo už v roce 2003, kdy Fred Glo uspořádal závod TRibe 10,000 ve Val D’Allos, který byl označen jako MTB enduro závod. Do té doby byl pojem enduro spojován např. se šestidenními enduro závody na motorkách.

Generální partnerT-Mobile
Hlavní partneřiTREK
Merida
Horsefeathers
MTBiker
Norco
MONZAS
Generální mediální partnerNova
Hlavní mediální partnerHit rádio
Nova Sport
PartneřiSportHelp
Cyklostar
DodavateléBikeporn
MTBiker
FDF Bike shop
ACI
Kastar
Katmar
BG
Lipence
TKF
Mediální partneřiMTBs
Pinkbike
Bike and Ride
Partneři závoduGiant
Camelbak