Nová registrace
12.
srpen

Gravel-Blinduro Vysočina Arena

Nové Město na Moravě | 16° 3' 10.639" E 49° 34' 41.537" N
On-line registrace do 08.08.2018

Gravel Blinduro chce svést na jedno místo cyklisty všeho druhu. Bikery, silničáře, cyklokrosaře, turisty, festkaře, chrty, pohodáře... S nohama oholenýma i řádně chlupatýma :) Na oči. Žádný trénink. Trať složená z měřených úseků a transferů v lážo-plážo tempu. Rychlostní zkoušky po silnici, cestách, i trailech. Nic těžkého pro závodníka, dost náročné, aby hobík nezapomněl. Užíváš si rudo před očima? Plnokrevníci v první skupině pojedou i na celkový čas od startu do cíle! Prostá pravidla. Berany a přilbu pro všechny!

Základ trati vychází ze sobotních tras B a C. Začíná se však stylově, stoupáním po asfaltu a šotolinách směrem na Jiříkovice, v prostoru Žákovy hory se vynechává řada kořenových pasáží, které by byly na "grevlbajcích" jen obtížně sjízdné. Oproti prvnímu ročníku v roce 2017 je závod organizován systémem rally s několika měřenými rychlostními úseky, které budou proloženy přesunovými pasážemi. Tady mohou jezdci šlapat úplně na pohodu a kochat se krásami místní krajiny.

Vysočina nabídne závodníkům tras B a C opravdu nevšední zážitek v okolí Fryšavy pod Žákovou horou. Minete fryšavské hájenky, které patří k jedněm z nejstarších samot CHKO Žďárské vrchy a jsou snad právě proto opředeny mnoha tajemstvími, která se zde udála zejména během a na sklonku 2. světové války...

Vybraný úsek je zvolen klesáním po singltreku z Křivého javoru a následným stoupáním po žluté turistické značce, která vede po obvodu lučiny na samotném fryšavském hřebenu. Z vrcholu stoupání se vám naskytne jedinečný výhled na obec Fryšava, poklidnou hladinu Medlovského rybníku nebo nejvýše položenou obec Vysočiny, Studnici s hezkou kapličkou, hasičskou zbrojnicí z roku 1801 památnou 30 m vysokou a 300 let starou lípou.

 •                                                                                                                                                   GENERÁLNÍ PARTNER 

  technoma

       
 • HLAVNÍ PARTNEŘI
  specialized logo full giant  fox Rock Machine02
 • PARTNEŘI
  bmw
  Skibikecentrum  • PARTNER NOČNÍCH PROLOGŮ
  LZ5 lezyne placeable black r3 Small    

 • DODAVATELÉ
   norco logo Nutrend 2018 haven lawi1  sportobchod
  KOna1 logo  logo Bell Black  Kastar logo katmar ONeal
 • HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

  ceska televize iVelo logo modre logo velo mtbs PB corporate RGB  180x90 TG2   DKey1 go